مدیر عزیز سلام

شما شایسته هستید زیرا منتخب شده ساکنین مجتمع خود میباشید، پس بیمه ملت به شما کمک میکند تا بهترین بمانید…

می دانید چه خطراتی مجتمع و ساختمان شما را تهدید می کند؟

آیا می دانید در صورت بروز بعضی حوادث، فقط و فقط مدیر ساختمان مسئول جبران خسارت وارده خواهد بود؟

آیا می دانید شما می توانید این خطرات را با مبلغ خیلی اندک بیمه کنید؟

اگر به دلیل آتش سوزی در موتورخانه یا مشاعات ساختمان خسارت های مالی و جانی وارد آید چه باید کرد ؟

اگر برای نظافت چی یا سرایدار حادثه ای رخ دهد تکلیف چیست ؟

اگر سنگ یا آجری از نمای ساختمان رها شود و بر سر یک رهگذر و یا خودرو سقوط کند تکلیف چیست ؟

اگر برای تعمیرکار تاسیسات یا آسانسور یا باغبان حادثه ای پیش بیاید چه باید کرد ؟

و چه بیمه هایی برای آن نیاز هست؟

پاسخ تمام این نگرانی ها در بیمه مسئولیت مدنی مدیر ساختمان  و بیمه آتش سوزی بیمه ملت دیده شده است .

بیمه اتش سوزی مسکونی:

طبق ماده 14 قانون تملک آپارتمان نشینی مدیران ساختمان موظفند تمام بنا را به عنوان یک واحد در مقابل آتش سوزی بیمه نمایند. سهم هر یک از مالکان به تناسب سطح زیربنای اختصاصی آن ها به وسیله مدیران تعیین و از مالکین اخذ و به بیمه گر پرداخت خواهد شد. در صورت عدم اقدام و بروز آتش سوزی، مدیران مسئول جبران خسارت وارده می باشند. پس شما موظف هستید طبق قانون، بنای کل ساختمان را در قبال آتش سوزی بیمه کنید. و این وظیفه قانونی شماست و حتی این وظیفه نیاز به اجازه از مالکین یا بهره برداران از ساختمان ندارد. با توجه به اینکه در یک ساختمان عوامل محرک زیادی از جمله اتصالات برق و همچنین موتورخانه هست که امکان آتش سوزی یا انفجار را بالا می برد، حتماً نسبت به خرید بیمه آتش سوزی مجتمع مسکونی اقدام کنید زیرا حادثه هیچ موقع خبر نمی‌کند!

بیمه مسئولیت مدیر یا هیئت مدیره ساختمان:

بیمه مسئولیت مدیر ساختمان در قبال ساکنین ، اشخاص ثالث و مشاعات ساختمان ، بدین معنی که چنانچه در نتیجه قصور و سهل انگاری  مدیر ساختمان خسارت جانی و مالی به ساکنین ، اشخاص ثالث و مشاعات وارد شود و منشاء این خسارت ناشی از مشاعات ساختمان باشد ، شرکت بیمه پس از احراز مسئولیت مدیر ساختمان و در صورت لزوم مطابق رای محاکم قضایی نسبت به پرداخت خسارت اقدام می نماید.

تبصره : خسارت های مالی وارده به اتومبیل های مستقر درپارکینگ ساختمان های مسکونی که منشا حادثه مشاعات ساختمان باشد مطابق شرایط بیمه نامه قابل پرداخت است .

خبر خوب اینکه مشاوران و کارشناسان بیمه ملت برای صدور بیمه نامه های اتش سوزی و مسئولیت آماده ارائه ی خدمات به شما مدیران ساختمان ها  هستند، همچنین میتوانید جهت مشاوره رایگان در مورد بیمه مسئولیت ساختمانی با شماره تلفن  02177272601 – 09221239860-02177272602 حاصل فرمایید.

در آخر اگر مجتمع شما عضو “سامانه ماها” باشد می توانید با معرفی نامه از تخفیفات ویژه بیمه ملت که شامل 80% بیمه آتش سوزی، 30% بیمه مسئولیت و …. استفاده نماید.